Separační přípravek na ochranu hořáků MIG/MAG GYS 041806

Separační přípravek na ochranu hořáků MIG/MAG GYS 041806 (2)

Speciální přípravek pro ochranu svařovacích hořáků proti rozstřiku při obloukovém svařování metodou MIG/MAG. Více informací

 Na objednávku 
119
144 včetně DPH
DPH:
21 %
ks
Výrobce:
GYS France
Katalogové číslo:
6840000041806
EAN:
3154020041806
Hmotnost:
1 kg

Speciální přípravek bez silikonu a freonů ve spreji 400 ml tvoří směs triglycerínových mastných kyselin. Přípravek je určen pro ochranu svařovacích hořáků proti rozstřiku při obloukovém svařování metodou MIG/MAG. Před jeho použitím je nutno z hubice hořáku a špičky pomocí vhodných nástrojů (čističe hubic, čisticí kleště pro svářeče) mechanicky odstranit nečistoty a potom na ně nastříkat přípravek. Přípravek aplikujeme v takovém množství, aby se na povrchu plynové hubice, držáku proudové špičky a proudové špičky vytvořil souvislý film. Nesmí ovšem docházet ke stékání přebytečného přípravku z hořáku na pracoviště nebo na svařovaný předmět. Při nástřiku se hořák nedrží ústím hubice kolmo vzhůru, aby nedošlo k zatečení přípravku do otvorů v držáku proudové špičky, kterými prochází ochranný plyn a tím k jejich ucpání.
Částečně je možno přípravek použít i pro ochranu svařence proti rozstřiku svarového kovu v bezprostřední blízkosti sváru. Je nezbytné zabránit, aby na svařenci zůstaly po ukončení svařování mastné zbytky přípravku. Mohlo by to nepříznivě ovlivnit kvalitu následných povrchových úprav.


Činnost francouzské firmy SAS GYS ze Saint-Berthevin se datuje od roku 1964, kdy začala s výrobou transformátorů. Postupně se pak orientovala na svařovací techniku, nabíjecí a startovací zdroje a vybavení pro autokarosárny. V oblasti svařovací techniky jde zejména o elektrodové svařovací přístroje, svařovací přístroje MIG/MAG a WIG. V paletě přístrojů pro servis baterií dominují moderní nabíječky a také pomocné startovací zdroje. GYS v současnosti představuje jednoho z vedoucích světových výrobců a dodavatelů vybavení pro opravy karosériích automobilů.
Tato firma za svůj růst vděčí vlastní výzkumné a vývojové základně s desítkami vývojovými pracovníky. Investice do tohoto segmentu jsou enormně vysoké. Podle vedoucích pracovníků jsou to racionálně vynakládané prostředky do prosperity v budoucnosti.