Přístroj pro doplňování brzdové kapaliny Leitenberger UNFB 03

Přístroj pro doplňování brzdové kapaliny Leitenberger UNFB 03

Přístroj pro doplňování brzdové kapaliny v rámci její výměny pro použití např. s přístrojem Leitenberger UN 05. Více informací

 Skladem 2 ks
2 979
3 605 včetně DPH
DPH:
21 %
ks
Výrobce:
Leitenberger
Katalogové číslo:
9900000UNFB03
EAN:
4251712722148
Hmotnost:
1.5 kg

Přístroj pro doplňování brzdové kapaliny Leitenberger UNFB 03 vysoké kvality (vyrobeno v Německu) se používá zejména v rámci výměny brzdové kapaliny automobilu metodou jejího odsávání. Problém může spočívat v tom, že při takovém odsávání může být brzdová kapalina odsátá i ze zásobní nádržky brzdové soustavy automobilu. Pokud zásobní nádržka brzdové kapaliny není při odsávacím procesu průběžně doplňována novou brzdovou kapalinou, hrozí po jejím vyprázdnění vniknutí vzduchu do brzdového systému.
Přístroj, skládající se z odměrné zásobní nádržky o objemu 1,5 l se závěsným háčkem a průhledné prodlužovací hadice Ø 13 mm dl. 1 m uvnitř s další tenkou hadičkou Ø 6 mm dl. 1,1 m, byl zkonstruován proto, aby nebylo třeba stav brzdové kapaliny v zásobní nádržce při výměně stále sledovat a podle potřeby se do nádržky automaticky doplňovala. Přístroj se buď nasadí přímo na zásobní nádržku nebo se zavěsí na vhodné místo (např. na zvednutou kapotu) a využije se prodlužovací hadice s adaptérem. Ať už jde o kteroukoliv alternativu, přítok brzdové kapaliny se vždy automaticky zastaví, pokud je zásobní nádržka brzdové kapaliny ve vozidle naplněná.