PETEC 96175 Karosářský tmel nahrazující cínování

PETEC 96175 Karosářský tmel nahrazující cínování (3)

Speciální špičková dvousložková hmota pro profesionální opravy rýh a deformací karosérie, nahrazuje klasické cínování. Více informací

 Na objednávku 
1 150
1 392 včetně DPH
DPH:
21 %
ks
Výrobce:
PETEC
Katalogové číslo:
2801000096175
EAN:
4013558961750
Hmotnost:
0.5 kg

Speciální špičková dvoukomponentní hmota/tmel řady PROFIline pro opravy rýh a deformací karosérie, kdy nahrazuje klasické cínování. Lze ho používat na vyrovnávání karosářských dílů (kovy, plech, ocel, pozinkovaná ocel, hliník, magnesium, plasty, vláknité kompozity/AFK, CFK, GFK atd.).

  • jednoduchá aplikace pomocí inovativního kartušového systému
  • plně nahradí klasické zinkování
  • skvěle drží na kovech, pozinkovaných dílech, hliníku, magnesiu, vláknitých kompozitech apod.
  • výborně se tvaruje, brousí i přelakovává
  • zabraňuje kontaktní korozi
  • vytvrzení lze výrazně urychlit např. pomocí infrazářiče nebo při sušení v kabině
  • pro nanášení lze použít např. výtlačnou pistoli PETEC (obj.č. 81600) s převodem 25:1
  • vysoká profesionální kvalita (Made in Germany)


Parametry:

barva
doba zpracovatelnosti
vytvrzení/konečná pevnost    
teplota zpracování
teplotní odolnost
šedá
60 min
8 - 12 h (lze urychlit teplotně)
+ 5°C až + 25°C
- 40°C až + 90°C


Aplikace:
Vrchní plochy pro tmelení se důkladně očistí a odmastí přípravkem PETEC Multi Cleaner (obj.č. 82100 nebo 82200). Opravované místo se v celé ploše zbrousí, celá plocha musí být bez laku a bez koroze. Znovu se provede čištění čističem PETEC Multi Cleaner. Sejme se uzavírací víčko, nasadí směšovací trubička a kartuše vloží do vytlačovací pistole (např. PETEC obj.č. 81600). Aby byl zajištěn perfektní směšovací poměr, nepoužije se prvních 5 až 10 cm vytlačeného dvoukomponentního tmelu. Tmel se nanáší přímo na tmelené místo a vhodným nástrojem (např. plastovou špachtlí) se vytvaruje s lehkým přebytkem tmelu. Vytvrzení lze urychlit infrazářičem nebo v sušicí kabině při 60°C až 70°C. Po vyvrzení se přebytečný tmel obrousí karosářským hoblíkem nebo smirkovým papírem. Po aplikaci tmelu se dvojkartuše uzavře uzavíracím víčkem. Prach z předchozího broušení se odstraní pomocí čističe PETEC Multi Cleaner. Pak již lze zatmelené místo případně ještě vytmelit jemným tmelem.

Množství: kartuše 265 ml
Obj.č. 96175

Volitelné příslušenství:
98508 - směšovací trubička pro kartuši 265 ml


PETEC Verbindungstechnik GmbH byla založena v německém Schlüsselfeldu v roce 1991 se záměrem nabízet svým obchodním partnerům a zákazníkům širokou paletu chemotechnických produktů vysoké kvality. Samozřejmě k tomu i prvotřídní servis a školení. V současné době tato společnost dodává širokou paletu zboží do mnoha zemí světa.

Portfólio produktů se značkou PETEC představují nejrůznější lepidla, těsnicí tmely (klasické, karosářské, montážní atd.), prostředky na těsnění závitů, speciální maziva (silikonová, grafitová, měděná, multifunkční atd.), přípravky pro čištění vstřikovacích systémů, chladičů, brzd apod., antikorozních sprejů, bleskových uvolňovačů zarezivělých šroubových spojení, ale i materiálů pro ošetřování dutin a spodků karosérií atd. K tomu pochopitelně i příslušenství, jako jsou např. aplikační pistole, rozprašovače apod.