PETEC 83400 Lepidlo na skla karosérií 400 ml

PETEC 83400 Lepidlo na skla karosérií 400 ml (4)

Jednokomponentní lepicí a těsnicí hmota pro vlepování skel do karosérií pomocí primeru. Více informací

 Na objednávku 
315
381 včetně DPH
DPH:
21 %
ks
Výrobce:
PETEC
Katalogové číslo:
2801000083400
EAN:
4013558834009
Hmotnost:
0.5 kg

Jednokomponentní, reakcí se vzdušnou vlhkostí vytvrzující polyuretanová lepicí a těsnicí hmota pro vlepování skel do karosérií s pomocí primeru.

  • inovativní produkt pro profesionální autoservisy pro perfektní a rychlé vlepování skel do karosérií automobilů, autobusů, traktorů, vysokozdvižných vozíků, vagonů atd. (čelních, zadních i bočních), za studena (bez předehřátí) výborně drží sklo krátce po kontaktu s lepicí hmotou, což je výhodné při lepení velkých a těžkých skel
  • je velmi stabilní, má dokonalou odolnost proti UV-paprskům, vysokou pevnost na střih i po dlouhé době
  • má nízkou vodivost, žádný negativní vliv na do skla integrované anténní systémy
  • vhodná pro ocelové i hliníkové karosérie
  • chrání proti kontaktní korozi u hliníkových a pozinkovaných karosérií
  • po vlepení skla je vozidlo s airbagy schopné provozu po 2 hodinách, bez airbagů po 30 min až 1 h
  • vysoká profesionální kvalita (Made in Germany)


Parametry:

báze
barva
způsob vytvrzení
doba zpracování
vytvrzení
teplota zpracování    
teplotní stabilita
mezní protažení
1-komponentní polyurethan
černá
vzdušnou vlhkostí
20 min
cca 3,5 mm za 24 h
+ 5°C až + 35°C
- 40°C až + 90°C ( po dobu 1 hodiny až + 120°C)
cca 700 %


Aplikace:
Lepené plochy musí být čisté, bez mastnoty, prachu a jiných nečistot. Pro očištění nového skla a rovněž skla s již nanesenou keramickou vrstvičkou se doporučuje použít speciální čistič PETEC Multi Cleaner (obj.č. 82100). Ten se nanáší čistou a suchou utěrkou a zhruba po 30 - 60 s se otře utěrkou. Odřezaná původní vrstva lepicí hmoty, seříznutá nejlépe na tloušťku 1 – 2 mm, se čistit nemusí.
Potom se použije primer PETEC Schwarzprimer (obj.č. 82330). Aplikátorem s plstěnou kuličkou, vlněným hadříkem nebo štětečkem se primer nanáší v tenké vrstvě (film cca 0,05 mm) na čisté sklo (bez jakékoliv předem nanesené vrstvy nebo s keramickou vrstvou) i na kontaktní čistou lakovanou plochu karosérie nebo čistý plech karosérie. Poté je nutno cca 10 - 15 minut nechat primer odvětrat.
Na odřezanou lepicí hmotu nebo na sklo s již aplikovanou vrstvičkou na bázi polyuretanu (PU) nebo PVC se primer nepoužívá. Může se ale jako základní předúpravový prostředek použít PETEC Aktivator (obj.č. 82230), který se nanáší hadříkem na suchou, čistou lepicí plochu skla rovnoměrně, s lehkým tlakem, aby se vytvořil homogenní film. Aktivátor se nechá nejméně 10 minut zaschnout. Pak už lze nanášet lepicí a těsnicí hmotu.
Lepicí a těsnicí hmota se nanáší rovnoměrně (bez předehřátí) svisle vedenou ruční nebo pneumatickou výdejní pistolí a to ve formě trojúhelníkové housenky na sklo nebo na osazení karosérie (v každém případě respektovat údaje výrobce vozidla pro montáž skel). Do 10 minut po nanesení hmoty je třeba sklo nalepit.

Množství: 400 ml hadicový sáček ("šiška")
Obj.č. 83400

Volitelné příslušenství:
PETEC 84502 - náhradní tryska na sáček/"šišku" s V-výřezem
PETEC 84503 - náhradní tryska na sáček/"šišku" individuálně k vyříznutí


PETEC Verbindungstechnik GmbH byla založena v německém Schlüsselfeldu v roce 1991 se záměrem nabízet svým obchodním partnerům a zákazníkům širokou paletu chemotechnických produktů vysoké kvality. Samozřejmě k tomu i prvotřídní servis a školení. V současné době tato společnost dodává širokou paletu zboží do mnoha zemí světa.

Portfólio produktů se značkou PETEC představují nejrůznější lepidla, těsnicí tmely (klasické, karosářské, montážní atd.), prostředky na těsnění závitů, speciální maziva (silikonová, grafitová, měděná, multifunkční atd.), přípravky pro čištění vstřikovacích systémů, chladičů, brzd apod., antikorozních sprejů, bleskových uvolňovačů zarezivělých šroubových spojení, ale i materiálů pro ošetřování dutin a spodků karosérií atd. K tomu pochopitelně i příslušenství, jako jsou např. aplikační pistole, rozprašovače apod.